Deeksha nedir?

Deeksha; bizim Yaradan’la/evrenle bir bütün olduğumuzu hissettiren çok güçlü bir enerji çalışmasıdır… Bizi birlik bilincine uyumlamaya başlıyor. Bu çalışmaları yaptıkça, bu enerji ile uyumlandıkça artık zaman içinde evrenle BİR olduğumuzu hatırlamaya başlıyoruz.Biz zaten Yaradan’ın parçalarıyız, onunla bir bütünüz, sadece ondan ayrı olduğumuz illüzyonunu yaşıyoruz. Hepimiz bütünün parçasıyız ve bütünün bilgisine sahibiz. Deeksha, birlik bilinci anlamına geliyor. Biz buna aynı zamanda “ilahi dokunuş”da diyoruz. Bu çalışma beyinde nörobiyolojik bir dönüşüm süreci başlatıyor. Kişinin vücudundaki tüm çakralarda bir dengelenme meydana geliyor ve bu denge beraberinde bütünsel bir şifalanma sağlıyor. Kişinin beyni birlik alanına uyumlanarak zihninin yaratmış olduğu ayrılık illüzyonundan özgürleşiyor.

Deeksha nedir?
Deeksha nedir? Deeksha uyumlanmasının faydaları

 Kendinizi daha hafif ve özgür hissedebiliyorsunuz.
 Çakralarınız açılıyor ve dengeleniyor.
 Beyinde sağladığı nöro-biyolojik etki EEG ölçümüyle sabitlendi. Böylece hafızayı güçlendirmeye, zekayı uyandırmaya ve konsantrasyon yeteneğini geliştirmeye destek veriyor.
 Alfa dalgasına inen beynin dinlenmesine yardımcı oluyor.
 Sakin ve huzurlu bir hale ulaşmanızı ve “an”da kalmanızı destekliyor.
 Duygusal acıları iyileştirerek ilişkilere sevgi getiriyor.
 Bolluk ve bereket bilinci yaratarak başarıyı engelleyen blokajları fark etmenizi sağlıyor.
 Enerji bedeninizin titreşiminin yükselmesiyle eskisine kıyasla çok daha güçlü ve enerjik olabiliyorsunuz.
 Sizi Birlik Bilinci’ne ulaştırıyor.

2000 yılında bir aydınlanma süreci başladığını biliyoruz ve bu süreç son yıllarda neden daha da hızlandı?

Bu dünyaya olgunlaşmaya, tekamül etmeye geldik. Buna “aydınlanma” veya “uyanış” da diyebiliriz. Buraya kim olduğumuzu derin düzeyde anlamaya gelmiş varlıklarız. Özellikle 2000 yılından sonra girdiğimiz bu aydınlanma sürecinde enerji çalışmalarına taleplerin artmasının sebebi; bilinçaltı düzeyde insanların artık farkındalığının artmasından kaynaklanıyor. İnsanlar artık ruhsal düzeyde içsel olarak bunu hissedebiliyor ve bu süreç artık başladı, geri döndürülemez.

Deeksha bu anlamda nasıl yardımcı oluyor?

Deeksha’yı kullanarak tekamül ve aydınlanma yolumuzu kolaylaştırabiliriz, kısaltabiliriz, yolumuzu daha konforlu hale getirebiliriz. Hepimiz bir gün mutlaka tekamül edeceğiz, bundan kaçış yok. Ama bu enerji çalışmaları ile destek alabilir; yolumuzu rahat, konforlu hale getirebiliriz. Oneness Deeksha hiçbir din, inanç sistemi veya spiritüel öğretiye ait değil. Dogmatik olmayan, hangi yolun yolcusu olduğuna bakmaksızın istisnasız herkese uygulanabilecek evrensel bir enerji. Hazır olan, hazır hisseden, her yaştan, her insan İlahi Dokunuş’u alabilir. Türkiye’de düzenlenen “Birliğe Uyanış” seminerine veya Hindistan’da Birlik Üniversitesi’nin ilk seviye sürecine katılmış olan herkes bunu aktarabiliyor. Ben de Birlik Üniversitesi’nden mezun Tuğba Küçükaksu’nun Türkiye’de oluşturduğu ilk 21 kişilik uygulayıcı eğitim grubunun içerisindeydim.

Oneness Deeksha nasıl aktarılıyor?

Uygulayıcı ellerini başınıza (taç çakranıza) koyuyor ve ortalama iki-üç dakika süresince enerji aktarıyor. Transfer sırasındaki deneyimler değişebiliyor; bazen güçlü, bazen zayıf olabiliyor. Bazı alıcılar başta bir karıncalanma hissediyor, bazısı bedenden geçen neşe dolu bir enerji algılıyor. Hiçbir şey hissedilmeyebiliyor veya etkisini günler sonra hissedenler oluyor. Bunların hiçbirinin önemi yok. Transfer sırasında ne deneyimlenirse deneyimlensin, alıcı kendi doğasına bağlı olarak, bireysel uyanışa giden bir sürecin başlatıldığından emin olabilir. Deeksha bir arınma sürecini başlattığı için fiziksel ya da duyusal küçük pürüzler deneyimleyebilirsiniz. Arınma süreci devam ettikçe kısa süre içinde bu sorunlar kaybolur.

Uygulamayı bir kez almak yeterli mi?

Bu enerjiyi bir kez bile almak kişinin aydınlanma sürecinde mutlaka bir adım atmasını sağlar, yararlı ve etkilidir. Fakat bu enerjinin kişide daha da derinleşmesi için belli aralıklarla uyumlamanın alınması çok daha faydalı oluyor.

Deeksha enerjisinin diğer spiritüel teknik ve uygulamalarından farkı nedir?

Tüm enerji çalışmaları aynı ortak yola hizmet ediyor. Hepsi aydınlanmamıza, dengelenmemize, arınmamıza yardımcı oluyor. Bunlar aynı hedefe giden farklı yollar. Hiçbir enerji çalışması diğerinden daha üstün ya da daha iyi değil. Önemli olan herkesin kendine yarayan, yolunu kolaylaştıran, destekleyen tekniği bulabilmesi…