THETA HEALING® TEKNİĞİ

THETAHEALING® TEKNİĞİ

(Beyin dalgalarını 1924’de keşfeden Alman psikiyatr Hans Berger ile başlayan laboratuar testleri sonucunda beynin alfa, beta, teta ve delta dalgaları diye adlandırılan elektriksel etkinliklerde bulunduğu saptanmıştır.)

Beynimizin yaydığı frekanslar vardır. Bunlar;

 • Beta(13–30 Hz),
 • Alfa(8–12 Hz),
 • Theta(4–8 Hz) ve
 • Deltadır (0.1–4 Hz).

Beta frekansı bilinçli yaptığımız gün içinde yaydığımız frekansımızdır. Alfa frekansı uykuya dalmak üzere yaydığımız frekanstır. Kendimizde yaptığımız kuantum çalışmaları ve olumlama telkinlerini bu frekansta bilinçaltımıza kaydederiz. Yaptığımız her olumlama ve inanç değişikliği için 21 günlük periyotları 3 ay devam ederek bilinçaltımıza kaydedip sonuçları görmeye başlarız.

Kişi kendi üzerinde alfa frekansında çalıştığında 3-6 ay arasında yeni inancını bilinçaltında aktif hale getirir. Teta frekansında ise hemen olur.

Teta frekansına derin meditasyon ve uyku hali diyebiliriz. Bu frekans bilinçaltımızın yaydığı frekanstır. Bilinçaltımızda kayıtlı tüm negatif inançları bu frekansta anında değiştirebiliriz. Çocuklar 6 yaşına kadar teta frekansından yayın yaparlar. En yaratıcı oldukları dönemdir ve herşeyi kaydederler. O yüzden çocukların ilk 6 yılı çok önemlidir ve bu nedenle ailelerin bu döneme çok dikkat etmeleri gerekmektedir.

ThetaHealing® terapisinin farkı nedir?

Benzer tüm tekniklerde olumlama tekniği vardır. Olumlama yaptığınızda gerek hipnoz gerek regresyon olsun, pozitif bir şeyi birkaç defa daha söylediğinizde etkisi oluyor. Bazen de bunun altında negatif bir kalıp varsa onun altından tekrar kökler ortaya çıkıyor ve bunu bozuyorlar. ThetaHealing®’te yaptığımız şey ise kök inanca ulaşıp onu çıkartıp daha verimli bir zemine koymak oluyor. O yüzden olumlamalardan çok daha etkili ve hızlı çalışılmış oluyor.

 • Theta şifa tekniği ile bilinçaltınızı temizleyip yeniden programlanabilirsiniz.
 • Sağ sol beyin dengeleniyor.
 • Beyin kimyasalları dengeleniyor.
 • DNA kromozomları aktif hale geliyor.
 • Kişinin üzerinde bulunan öfke kızgınlık korku endişe acı üzüntü göz nazar temizleniyor.
 • Kişinin karmaları temizleniyor.
 • Üzerinde bulunan kararsız ruhlar,psişik saldırılar(olumsuz düşünce formları) temizleniyor.
 • Kişinin ailesinden aldığı genetik bozukluklar şifalanıyor.
 • Anne baba ve kardeşlerden ya da aile büyüklerinden ruhsal olarak negatif bağları kesiliyor.
 • Hayata köklenmesi yapılıyor.
 • Anne karnındaki dönemi temizleniyor.
 • Hangi konuda çalışmak istiyorsa kişinin negatif inançları değiştiriliyor ve yerine pozitifleri yerleştiriliyor.
 • His yüklemeleri yapılıyor.
 • Duyguların gerçek saf yani Yaratılış tanımı tekrar tanımlanıyor.

Aynı işlemler anne babanın izniyle bebekler ve çocuklarınız için de uygulanabilir. Bebeklerde yeme sorunları, kabızlık, uykusuzluk gibi önemli sorunların hepsi Theta bilinçaltı tekniği ile çözüm buluyor. Siz de bilinçaltı terapisi ve eğitimleri ile her şeye çözüm bulabilirsiniz.

ThetaHealing® seansında kök inanca ulaşmak için 8 farklı Digging / Kazma çalışması yapılır.

 • Korku çalışması için kazma yöntemi.
 • Kızgınlık ve öfke çalışması için kazma çalışması.
 • Hastalık için kazma çalışması.
 • Hastalığın kişiye nasıl hizmet ettiğini öğrenmek için kazma çalışması.
 • Yaratım yani hayatımızda olmasını istediğimiz şeyleri yapmak için bizi engelleyen şeyleri bulmak için kazma çalışması.
 • Genetik olarak negatif kodlarımızı bulmak için kazma çalışması.
 • Geçmiş ve kollektif bilinçten aldığımız kayıtlar.
 • İmkansız dediğimiz şeyler ile ilgili kazma çalışması.

Bunları yaptıkça kendinizde negatif inançlarınızı kazarsınız ve kazdıkça en derindeki kök inançlarınızı bulursunuz. Derine inmekten korkmayın. Eğer bunları yapmıyorsanız ThetaHealing® uyguluyorum demeyin.

ThetaHealing® seansında bilincimizi kendi alanımızdan çıkartarak Yaradan’ın sevgi enerjisiyle buluşturup OL seviyesinde bilinçaltı kayıtlarını değiştirebiliriz. Kendi bedenimizi şifalandırabilir ve başka birinin bedeninde rezone olabiliriz. Kendi alanımızdan çıkmak bize kendimize ve başkasına başka pencereden bakma şansı verir. Bu pencere bizi Yaradan’ın ışığına götürür. Yaratıcı ile her buluşma anında beyin teta dalga frekansında olur.

Beta frekansında bizi engelleyen bir çok negatif kodlarımızı görüp farkına varabiliriz ancak değiştiremeyiz o nedenle teta frekansında kalıcı olarak negatif tüm kayıtlarımızı kolayca değiştirebilir, şifaya tanık oluruz.

Bunu yapmak için üstün bir yeteneğe sahip olmak da gerekmez. Herkes şifaya tanık olabilir. Bilincin tanık olduğu her şeyi hayatımızda yaratıyoruz. Bu kadar basit bir iyileşme tekniğini öğrenmeniz için neler mümkün?
ThetaHealing® seansları ile her şey mümkün.

THETAHEALING® TEKNİĞİ

Bizler, içimizde hangi duygular varsa onları bir mıknatıs gibi hayatımıza çekeriz. Bunlar sevgi gibi olumlu bir duygu veya üzüntü, gücenme, öfke, nefret gibi olumsuz duygular olabilir. Zihnimiz olumlu, olumsuz duygu arasındaki farkı bilmediği için her duyguyu gerçekleşmesini istediğimiz bir olgu olarak algılar, kabul eder ve bize bunları deneyimleyebileceğimiz benzer olayları ve kişileri getirir.
İçimizdeki duyguların bir kısmı, bu hayatımızda yaşadıklarımızın sonucunda oluşurlar ve bunların bir çoğunun bilinçli olarak farkındayızdır. Duygularımızın bir diğer kısmı ise genetik olarak atalarımızdan devralmış olduğumuz olumlu ve olumsuz duygulardır. THETA HEALING® Tekniği çabuk ve pratik bir şekilde derin blokajlarımızı bulmamızı ve zihnimizi yeniden programlamamızı sağlar. THETAHEALING® Tekniği gerçeğimizi tekrar yaratmamıza ve dünyada kendi istediğimiz şekilde yaşamamıza yardımcı olur. Bu şekilde hislerimizi ve inançlarımızı tekrar oluşturabiliriz.
Birçok kişi bu teknikle muhteşem başarılara imza atmış, sağlıkla ve mutlulukla yaşamışlardır.
Adını TETA beyin dalgasından alan, THETAHEALING® Vianna Stibal tarafından 20 sene önce kendinisini kanserden iyileştirdiğinde bulunmuştur. Binlerce kronik ve ölümcül hastalığı olan kişileri iyileştirdiğinde, Vianna THETAHEALING® tekniğini geliştirerek bunu kolayca öğrenilecek güçlü bir teknik haline getirmiştir.
Bir THETAHEALING® uygulayıcısı ile çalışarak fiziksel, zihinsel, duygusal ve spiritüel sağlığa kavuşabilirsiniz. THETAHEALING® uygulamak için sadece fiziksel bir rahatsızlığınız olması gerekmez. Hayatınızda istediklerinizi yapamıyorsanız, engellendiğinizi hissediyorsanız veya yeterince mutlu değilseniz bu da bir çeşit blokajdır.
Unutmayalım ki, tek engel biz ve zihnimiz. Düşüncelerimizi değiştirdiğimizde artık engeller de kalmayacaktır. Kendi önümüzden çekilmeyi bildiğimizde hayatta her şey mümkündür.
ThetaHealing® Tekniginden
Kişisel Gelişim – Spritüel Gelişim – İlişkiler – Kariyer – Kendine Güven – Yaratıcılık – Motivasyon – Finansal Problemler – Stres – Hayattan Zevk Almak – Travma – Bağımlılıklar – Yetersizlik – Alerjiler – Çekingenlik – Sağlık Problemleri – Korkular – Duygusal Problemler – Suçluluk – Fobiler – Kıskançlık – Endişe konularında yararlanabilirsiniz.
Düşüncelerinizle ve geçmişinizle barışıp, bedeninizle ve zihninizle uyumlu, daha sağlıklı, daha özgür bir yaşam oluşturmaya hazır mısınız?

“Theta healing” nedir?

Theta healing bilinçaltı terapi tekniğidir. Bilinçaltınızdaki negatif olumsuz kayıtların değiştiği frekans tetada olur. Bilinçaltımız teta frekansından yayın yapar.

Theta seviyesi, rahatlamanın en derin evresidir. Bu evre hipnoz ve uyku esnasında kullanılan bir tekniktir. Theta seviyesinde dalgalar dörtten yediye yavaşlayarak devrederler. Aslına bakarsanız bu işin ustaları Theta seviyesine varmak için saatlerce medite olurlar ve sonunda sakinliğin en derin anına erişirler.

Theta dalgaları bilinçaltı olarak da düşünülebilir. Bilinç ve bilinçaltı arasındaki tabakada yer alan bu dalgalar anı ve algılarımızı aklımızda tutarlar. Aynı zamanda tavrımızı, davranışlarımızı ve inançlarımızı geliştirirler.

Theta seviyesinin zihnin altında hareket etmemizi sağladığına inanılmaktadır. Bu rüya durumunun ilk aşamasıdır. Bu durum bir dağın en tepesinde durup etrafımızda olanların dışında tek bir şeye odaklanmamız gibi de düşünülebilir. Seviyenin bu aşamasında Tanrının gerçekliğine ulaşarak mutlak bir bilgiye ulaşırız. Theta seviyesine çıkarak Tanrıya seslendiğimizde Her Şeyin Yaratıcısıyla bağ kurarak bir insanı çok çabuk bir şekilde şifalandırabiliriz

Teta frekansı nedir?

Beynimizin yaydığı frekanslar vardır. Bunlar Alfa (8–12 Hz), Beta (13–30 Hz), Theta (4–8 Hz) ve Deltadır (0.1–4 Hz). (Beyin dalgalarını 1924’de keşfeden Alman psikiyatr Hans Berger ile başlayan laboratuar testleri sonucunda beynin alfa, beta, teta ve delta dalgaları diye adlandırılan elektriksel etkinliklerde bulunduğu saptanmıştır.)

Beta frekansı bilinçli yaptığımız gün içinde yaydığımız frekansımızdır.

Alfa frekansı uykuya dalmak üzere yaydığımız frekanstır. Kendimizde yaptığımız kuantum çalışmaları ve olumlama telkinlerini bu frekansta bilinçaltımıza kaydederiz. Yaptığımız her olumlama ve inanç değişikliği için 21 günlük periyotları 3 ay devam ederek bilinçaltımıza kaydedip sonuçları görmeye başlarız. Kişi kendi üzerinde alfa frekansında çalıştığında 3-6 ay arasında yeni inancını bilinçaltında aktif hale getirir. Teta frekansında ise hemen olur.

Teta frekansına derin meditasyon ve uyku hali diyebiliriz. Bu frekans bilinçaltımızın yaydığı frekanstır.

Çocuklar 6 yaşına kadar teta frekansından yayın yaparlar. Bilinçaltımızda kayıtlı tüm negatif inançları bu frekansta anında değiştirebiliriz. En yaratıcı oldukları dönemdir ve her şeyi kaydederler. O yüzden çocukların ilk 6 yılı çok önemlidir ve bu nedenle ailelerin bu döneme çok dikkat etmeleri gerekmektedir.

Theta healing terapisti kişinin bilinçaltını teta frekansına ayarlar ve terapi esnasında bilinçaltındaki negatif kayıtları pozitife çevirir. Bunu kinesyoloji-kas testiyle de görebiliriz. Yani hemen değiştiğini

Kinesyoloji-Kas testi nedir? Nasıl yapılır?

Kinesyoloji-Kas testi her yerde uygulanabilir. Kişi kuzey yönüne dönerek ayakta durur. Kendini serbest ve rahat bırakır. Gözlerini kapatır ve bir inancını kendi duyacağı şekilde sesli bir şekilde söyler. İnanç dediğimiz şey dini inançlar ile karıştırılmasın. İnançlar bizim inandığımız kayıtlarımızdır. Örneğin bu inanç “Hayat çok zor”, “Kendime güvenmiyorum”, “Aşık olursam acı çekerim”, “Para güçtür” gibi olabilir. Tüm bunlar birer inançtır. Bu inanç cümlelerini söyledikten sonra bedenimiz öne veya arkaya hareket eder. Kas testi öncesi yeterince su içilmelidir.

Beden nasıl hareket ediyor?

Bilinçaltı kasları yönlendirerek bizim neye inandığımızı gösteriyor. Kasları sıkarak veya gevşeterek bedenimizi öne veya arkaya itiyor. Kişi bunu istemsiz bir şekilde olduğunu görüyor ve dolayısıyla biraz da şaşırıyor

Bedenin öne yada arkaya gitmesi bize neyi gösteriyor?

Söyleyeceğimiz inanç cümlesinin doğru olup olmadığını anlamak için EVET ve HAYIR cevaplarını almamız gerekiyor. Bu cevapları bize kaslarımız sağlıyor. Genellikle öne doğru olan hareketler EVET olarak çıksa da bazen bu yön arka taraf olabiliyor.

Öncelikle EVET yönümüzün neresi olduğunu anlamak için kuzeye dönüyoruz ve sadece EVET diyoruz. Bedenimiz nereye doğru hareket ederse orası bizim EVET cevabı alacağımız yöndür. Örnekle açıklamak istiyorum.

Önce siz “EVET” diyorsunuz ve bedeniniz öne gitti diyelim. Sonra da inanç testine başlıyoruz. “Aşık olursam acı çekerim” dediğinizde de bedeniniz öne gidiyorsa; evet bu inanç sizin bilinçaltınızda kayıtlı demektir.

Bu inancın sizde kayıtlı olması demek; siz her aşık olduğunuzda acı çekeceksiniz demektir. Çünkü bilinçaltınız aşkla acıyı birleştirmiştir. Biz bunu theta healing tekniğiyle değiştirip, diğer inançlarınıza da bakıyoruz.

Aşık olursam en kötü ne olur sorusunu bilinçaltınıza soruyoruz. Aldığımız cevapları teta frekansında sizden izin alarak değiştiriyoruz. Çalışmamız bitince tekrar kuzey yönünde ayakta durdurarak aynı inancı test ediyoruz. “Aşık olursam acı çekerim” dediğinizde daha önce öne giden bedeniniz şimdi arkaya gidiyor. Bedenin ters yöne gitmesi bu inancın değiştiğini gösterir.
Biz bu inancı “aşık olursam, güvende olurum” şeklinde değiştirip aşkın Yaratıcı tanımını da his olarak bilinçaltına tanıttırıyoruz. Sadece theta healing tekniğinde olumlu his yüklemesi vardır.

His yüklemesi nedir?

Kişi doğuştan tam ve bütün olarak hayata gelir ve sonra yaşadıklarına göre bu tam ve bütün olan programını bozmaya başlar. Ruhsal boyutta bildiği her şeyi unutur. Biz de unuttuğu bu hisleri kişiye tekrar hatırlatırız ve bilinçaltına yükleriz.

Peki bu inanç değişiklikleri ve his yüklemeleri kişiyi nasıl etkileyecek?

Bu örnek üzerinden gidecek olursak, kişi bundan sonra aşkı acı olarak görmeyecek. Aşık olduğunda kendini keyifli, rahat ve güvende hissedecek. Hayatına aşık olduğunda acı çekmeyeceği birini sokacaktır.

Bir başka örnek verecek olursak para ile ilgili sorunlar yaşayanlar parayla ilgili negatif inançlarını temizledikten sonra hayatına bolluk ve bereketi kolaylıkla çekebilecek hale gelirler. Evlenemeyen kişiler evlilikle ilgili inançlarını değiştirince hayatına ruh eşini çekebilecek hale gelirler. Hasta olan kişiler sağlığına kolayca kavuşacaklarını görecekler. Kaygı ve endişeli olan kişiler hayata güvenerek yaşamayı öğrenecekler.

Örnekleri istediğimiz kadar çoğaltabiliriz.

Hangi konularda theta healing tekniği ile bilinçaltı kayıtlarını değiştiriyorsunuz?

Konu sınırlamamız yok. Her konuda çalışabiliyoruz. Aşk, sevgi, para, sağlık, evlilik, sınav kaygısı, ölüm korkusu, borderline, kabızlık, astım, anksiyete bozuklukları gibi.

Theta healing tekniğinden kimler faydalanabilir?

Theta healing yaratıcı güç, evren, Allah kısacası ne derseniz Her şeyi Yaratan bir güce inanan herkesin faydalanacağı bir tekniktir.

Kaç seansta kişilerin sorunlarını çözümlüyorsunuz?

Kişiye göre değişiyor. Theta healing seansı ortalama 1 saat sürüyor. Sadece tek bir konuya odaklanarak çalışıyoruz.

Örneğin

İlişki sorunu yaşayan bir kişi ile çalışma yaparken önce “kendine değer veriyor mu” kendini seviyor mu” onlara bakıyoruz, başka bir seansımızda erkeklere / kadınlara yüklediği anlamı değiştiriyoruz. (Çünkü kişi erkekler aldatır inancına sahipse , kendine hep aldatan erkekleri çekiyor.)

Evlenmek isteyip de evlenemiyorsa evlilik ile ilgili inançlarını değiştiriyoruz. Annesi babası boşanan biri “evlilikler kısa sürer” veya “evlenirsem boşanırım, aldatılırım,değer görmem” gibi inançlara sahip olabiliyor. Bu kişinin yaşadığı aileye , çevreye ve ilişkilerine göre değişiyor.

Dolayısıyla bizim seanslarımız her kişiye özel olduğu için seans sayısı da buna bağlı olarak değişiyor.

Seanslarınızı nasıl yapıyorsunuz?

Yüz yüze, telefonla ve internet (sesli/görüntülü) üzerinden.

Telefonla veya internet üzerinden yapılan seanslar, yüz yüze yapılan seanslar kadar etkili mi?

Kesinlikle EVET. Değişim hikayelerinde bulunan hikayeler genelde telefonla yaptığım seanslardan örneklerdir.

Not. Sayfadaki bilgiler  Sn.Sühan Akgün ve Sn.Yeşim Kuzu kişisel sayfalarından alıntıdır.